چکیده‌ی طرح احداث کارخانه فرآوری محصولات باغی در نهاوند


خانه‌های کوچک، انسان‌های مشغول، فرصت‌های کوتاه و زندگی سریع و پرشتاب، مشخصات اصلی زندگی امروزی است دیگر نه می‌توان و نه باید که مواد غذایی را به روش سنتی نگهداری کرد. استفاده از غذای آماده و بسته‌بندی شده علاوه بر هماهنگی با نیازهای عصر حاضر، بهداشتی و اقتصادی نیز بهتر از آماده سازی و نگهداری سنتی است. در بین انوع روش‌های نگهداری روش کنسرو و کمپوت در قوطی‌های فلزی بدلایلی بهترین روشی است که در کشورهای مختلف جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد غذای بسته بندی شده در قوطی فلزی، بدلیل عدم مجاورت طولانی با هوای آزاد و استفاده از مواد نگهدارنده، حالت طبیعی خود را حفظ نموده و به ويژه ویتامین‌ها و مواد معدنی به صورت کامل محفوظ می‌ماند. ارزان بودن غذای نگهداری شده در قوطی فلزی، یکی دیگر از امتیازات این روش به شمار می‌رود روش کنسرو کمپوت در عین حال که نسبت به سایر انواع نگهداری ارزان‌تر است دارای کیفیت بهتری نیز می‌باشد.
یکی از راه‌هایی که می‌توان محصولات باغی را با قیمت مناسب در دنیا عرضه کرد، صادرات این محصولات است. هر چند صادرات میوه ایران سابقه طولانی ندارد اما قابلیت‌های موجود حاکی از آن است که میوه و محصولات جالیزی ایران می‌تواند مشتری‌های خوبی در بازار جهانی داشته باشد. میوه و تره بار کالایی است که قابلیت فساد سریع دارد به همین جهت سال زمان در عرضه آن‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است حمل این محصولات از طریق هواپیما بهترین راه رساندن میوه و تره بار به بازارهای جهانی است اما صدور کالا از طریق هواپیما امروزه هزینه‌های زیادی دارد و قیمت تمام شده کالای صادراتی را بسیار افزایش می‌دهد هم اکنون نوع دیگری از صادرات وجود دارد که از روش اول آسان‌تر است علاوه بر آن ارزش افزوده محصولات باغی و کشاورزی در داخل کشور می‌ماند. در این روش به جای صدور میوه تازه فرآورده های آن صادر می‌شود. در عین حال بنابر اظهارات مسئولان سالانه بخش عمده ای از مواد غذایی بدلیل نبودن صنایع تبدیلی از بین می‌رود. در این طرح سعی شده است فرآیندها، امکانات و تکنولوژی مورد نیاز جهت احداث یک واحد صنعتی تبدیلی مواد غذایی میوه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پتانسیل استان همدان در این زمینه تحلیل گردد.


فهرست طرح احداث کارخانه فرآوری محصولات باغی در نهاوند


این طرح توجیهی شامل:
- مراحل کنسرو کردن مواد غذایی
- کنترل کیفیت کمپوت و کنسرو
- طرح احداث ساختمان کارخانه
- هزینه و منافع طرح
- ظرفیت تولیدی طرح
- هزینه‌های سرمایه‌ای طرح
- هزینه‌های بهره برداری
- ارزیابی اقتصادی طرح
- صورتحساب سود و زیان
- نقطه سر به سر
- جریان نقدی طرح
- دوره برگشت سرمایه و نرخ بازگشت سرمایه

 

دانلود رایگان طرح احداث کارخانه فرآوری محصولات باغی در نهاوند

برای دانلود رایگان کامل فایل طرح توجیهی احداث کارخانه فرآوری محصولات باغی(کمپوت، آبمیوه، کنستانتره و نکتار) در نهاوند بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

  طرح احداث کارخانه فراوری محصولات باغی در نهاوند

 

راهنمای سفارش طرح توجیهی

شرکت آرمان نگار اسپادان با ده سال سابقه فعالیت در زمینه تهیه طرح‌های توجیهی با موضوع صنعت، خدمات، کشاورزی، دامپروری، گردشگری و .. آمادگی ارایه خدمت در این زمینه را دارد.‏ تمام طرح های توجیهی توسط گروه مشاوران آرمان نگار، در فرمت استاندارد تهیه شده و دارای ‏گزارش کامفار می‌باشد. همچنین در صورت درخواست متقاضی، طرح توجیهی شما دارای مُهر کانون ‏مشاوران بانکی خواهد بود.‏
جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در این زمینه تماس حاصل فرمایید.


شماره شرکت آرمان نگار اسپادان شعبه مرکزی: 36619981(031)
شماره شرکت آرمان نگار اسپادان شعبه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان: 33931131(031)
تلفن همراه کارشناس مربوطه: 09194096509

همچنین شما می‌توانید از طریق لینک‌های زیر مطالب بیشتری را در زمینه‌ی طرح توجیهی کسب و کار(Business Plan) مطالعه فرمایید:

 

 

در یک نگاه

این مجموعه از سال 1388 فعالیت خود را به صورت مشاوره و در زمینه مهندسی صنایع و مدیریت با بهره‌گیری از فارغ التحصیلان و دانشـجویان رشته‌های مختلف علی‌الخصــوص مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان شروع نموده و توانسته در مدتی کوتاه... ادامه مطلب

ارتباط با ما

شعبه مرکزی: اصفهان، خیابان آپادانا دوم، کوی بهمن شمالی، بن بست طاووس یک
تلفن: 36619981(31)98+
شعبه 1: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان،ساختمان فن آفرینی 2،واحد 116
 تلفن: 33931131(31)98+
پست الکترونیک: info@arnacorp.org
همراه: 5144 533 913 98+  و 2717 004 912 98+